Begeleiding bij het Daytraden op de AEX & DAX index voor slechts €30,- p/m

Vlakke opening AEX & Dax

Gepubliceerd op 1 april 2022 om 08:33

                                                                     AEX daggrafiek

Goedemorgen de Europese beurzen gaan vrijdag een vlakke opening tegemoet. De future voorziet een openingsverlies van 1 puntje voor de Duitse DAX, een min van 10 punten voor de Franse CAC 40 en een daling van 15 punten voor de Britse FTSE 100. Onze eigen AEX staat met 724 exact op de slotstand van gisteren...

De Europese beurzen zijn donderdag lager gesloten.

De beurzen gingen donderdag omlaag, waarbij economische en geopolitieke zorgen op het sentiment bleven drukken. Het grootste nieuws kwam donderdag uit het Witte Huis. President Joe Biden overweegt om maximaal 1 miljoen vaten olie per dag vrij te geven uit de strategische reserves.

"Voor de markt betekent dit minder inflatie en minder druk op de centrale banken om agressief de rente te verhogen", zei marktanalist James Athey van Abrdn. "Dit geeft lucht en neemt een destabiliserend element weg, veroorzaakt door de hoge olieprijs", voegde hij toe.

OPEC+ houdt conform de verwachting vast aan het bestaande plan om de productie in mei met nog eens ruim 400.000 vaten per dag te verhogen.

De Turkse minister van buitenlandse zaken bood donderdag aan om nog een ronde van vredesbesprekingen tussen Oekraïne en Rusland te organiseren, nadat hij constateerde dat Russische soldaten zich niet, zoals beloofd, uit sommige gebieden terugtrekken.

"De afnemende hoop op vrede in het conflict tussen Oekraïne en Rusland en de hoge inflatie in Duitsland van 7,3 procent hebben de rally op de meeste Europese en Aziatische aandelenmarkten afgeremd", aldus analisten van IG.

De Britse economie groeide in het vierde kwartaal van het vorig jaar met 1,3 procent. Dat was meer dan de eerder berekende groei van 1,0 procent.

De Franse inflatie steeg in maart meer dan verwacht, en kwam op jaarbasis uit op 4,5 procent.

De Duitse detailhandelsverkopen liepen over februari op, maar minder sterk dan een maand eerder het geval was. De werkloosheid in Duitsland stabiliseerde op 5,0 procent, terwijl het aantal werklozen wel afnam, maar iets minder dan voorzien.

Bedrijfsnieuws

Hennes & Mauritz zag in het afgelopen kwartaal de resultaten verder oplopen. Het aandeel daalde desondanks ruim 12 procent.

Air France-KLM wil door met zijn topman Ben Smith en is akkoord met het voorstel van de raad van commissarissen om KLM-topman Pieter Elbers te vervangen door NS-directeur Marjan Rintel. Het aandeel verloor ruim een procent.

In Parijs steeg Pernod Ricard ruim 2 procent, Capgemini won circa 1,5 procent, terwijl Worldline ongeveer 5,5 procent lager noteerde. In Amsterdam verloor sectorgenoot Adyen, na een beleggersdag, 4,4 procent.

In Frankfurt steeg Fresenius ruim 2,5 procent, terwijl Fresenius Medical Care 1,5 procent won. Hellofresh daalde circa 7 procent. Delivery Hero verloor circa 6 procent en op het Damrak daalde Just Eat Takeaway 4,0 procent. De Amsterdamse maaltijdbezorger liet vanochtend weten met het Franse Casino in zee te gaan. Boodschappen worden dan binnen 30 minuten bezorgd.

Euro STOXX 50          3.902,52 (-1,4%)
STOXX Europe 600       455,86 (-0,9%)
DAX                    14.414,75 (-1,3%)
CAC 40                 6.659,87 (-1,2%)
FTSE 100               7.515,68 (-0,8%)
SMI                    12.161,53 (-0,7%)
AEX                    724,20 (-1,3%)
BEL 20                 4.158,78 (-1,0%)
FTSE MIB               25.021,26 (-1,1%)
IBEX 35                8.445,10 (-1,2%)

AMERIKAANSE AANDELEN

Wall Street opent volgens de Amerikaanse futures vrijdag hoger.

De Amerikaanse beurzen zijn donderdag juist lager gesloten.

Wall Street ging donderdag omlaag, ondanks dat de markt steun haalde uit de aankondiging van de Amerikaanse president Joe Biden om voor een periode van zes maanden 1 miljoen vaten olie per dag vrij te geven uit de strategische reserves in een poging de stijgende olie- en gasprijzen te beteugelen.

OPEC+ houdt conform de verwachting vast aan het bestaande plan om de productie in mei met nog eens 400.000 vaten per dag te verhogen. De meifuture voor een vat West Texas Intermediate ruwe olie sloot donderdag 7,0 procent, ofwel 7,54 dollar, lager op 100,28 dollar op de New York Mercantile Exchange.

De aandelenmarkt sluit een volatiel eerste kwartaal af, waarbij de S&P, na zeven opeenvolgende kwartalen hoger gesloten te zijn, op kwartaalbasis met circa 3 procent is gedaald en de Nasdaq Composite circa 8 procent verloor. Volgens data van Dow Jones Market boekten de drie belangrijkste Amerikaanse benchmarks hun slechtste kwartaalresultaten sinds de eerste drie maanden van 2020.

"Het slechtste kwartaal in twee jaar is niet zo slecht, aangezien de S&P 500-index ongeveer 5 procent is verwijders van recordhoogtes", zei marktanalist Edward Moya van Oanda.

Op macro-economisch vlak werd donderdag in de VS bekend dat het aantal eerste aanvragen voor een werkloosheidsuitkering vorige week is gestegen met 14.000 tot 202.000 aanvragen, terwijl de markt rekende op 195.000 nieuwe aanvragen.

Het inkomen van de gemiddelde Amerikaan is in februari op maandbasis gestegen, terwijl ook de kerninflatie verder opliep. De inkomens stegen op maandbasis met 0,5 procent en de PCE kernprijsindex steeg 0,4 procent ten opzichte van de voorgaande maand, wat iets minder was dan de stijging met 0,5 procent van vorige maand. Op jaarbasis steeg de kerninflatie van 5,2 naar 5,4 procent

De groei van de economische activiteit in de regio Chicago is in maart versneld. De inkoopmanagersindex van MNI steeg van 56,3 in februari naar 62,9 in maart.

Vrijdag staan in de VS op macro-economisch vlak een viertal publicaties geagendeerd. Voorbeurs verschijnt het Amerikaans banenrapport van maart, gevold door de inkoopmanagersindex van Markit en ISM voor de industrie in maart en de bouwuitgaven in februari.

Bedrijfsnieuws

De fabriek van Tesla in Shanghai blijft zeker tot en met vrijdag dicht vanwege de coronalockdown in de Chinese stad, meldden persbureaus Bloomberg en Reuters. De productie werd maandag stilgelegd en zou aanvankelijk tot en met donderdag duren. Het aandeel daalde circa 0,6 procent.

UIPath verloor ruim 25,0 procent. Het softwarebedrijf voor automatisering met robots boekte een tegenvallend verlies en stelde ook teleur met zijn vooruitblik.

Royal Bank of Canada neemt Brewin Dolphin over voor 2,1 miljard dollar, nadat de vermogensbeheerder werd getroffen door de gevolgen van de Russische invasie in Oekraïne.

Het aandeel Baidu verloor donderdag terrein in Hongkong, nadat Amerikaanse toezichthouders het bedrijf op een groeiende lijst met Chinese aandelen zetten die mogelijk hun beursnotering in de VS verliezen. Het aandeel daalde ruim 7,0 procent.

Intel heeft zijn CEO Pat Gelsinger vorig jaar een beloningspakket toegekend dat 180 miljoen dollar waard kan zijn. Voorwaarde is dat zijn reorganisatie van de chipfabrikant leidt tot een koersstijging van het aandeel Intel. Ter vergelijking: Apple CEO Tim Cook verdiende vorig jaar 100 miljoen dollar. Het aandeel Intel noteerde bijna 3,0 procent lager.

S&P 500 index              4.530,41 (-1,6%)
Dow Jones index            34.678,35 (-1,6%)
Nasdaq Composite           14.220,52 (-1,5%)

AZIE

De Aziatische beurzen noteerden vrijdag overwegend lager.

Nikkei 225              27.668,94 (-0,6%)
Shanghai Composite      3.272,05 (+0,6%)
Hang Seng               21.795,60 (-0,9%)

VALUTA

De euro/dollar noteerde op 1,1064. Bij het sluiten van de Amerikaanse beurzen op donderdag bewoog het muntpaar nog op 1,1065 en bij het sluiten van de Europese beurzen stond er nog een stand van 1,1100 op de borden.

USD/JPY Yen   122,61
EUR/USD Euro  1,1064
EUR/JPY Yen   135,66

MACRO-AGENDA:
00:50 Tankan index - Cijfers eerste kwartaal (Jap)
01:30 Inkoopmanagersindex industrie - Maart def. (Jap)
02:45 Inkoopmanagersindex industrie - Maart (Chi)
09:00 Inkoopmanagersindex industrie - Maart (NL)
09:15 Inkoopmanagersindex industrie - Maart (Spa)
09:45 Inkoopmanagersindex industrie - Maart (Ita)
09:50 Inkoopmanagersindex industrie - Maart def. (Fra)
09:55 Inkoopmanagersindex industrie - Maart def. (Dld)
10:00 Inkoopmanagersindex industrie - Maart (eur)
10:30 Inkoopmanagersindex industrie - Maart def. (VK)
11:00 Inflatie - Maart vlpg (eur)
14:30 Banengroei en werkloosheid - Maart (VS)
15:45 Inkoopmanagersindex industrie Markit - Maart def. (VS)
16:00 Inkoopmanagersindex industrie ISM - Maart (VS)
16:00 Bouwuitgaven - Februari (VS)

BEDRIJFSNIEUWS:
- Geen agendapunten

Door: ABM Financial News.


«   »